Wystawa malarstwa Darka Pali

Galeria Sztuki „Zamek” w Szczecinku zaprasza na wystawę malarstwa Darka Pali. Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 10 marca o godzinie 18:00.

DAREK PALA

Malarz, grafik, rzeźbiarz, twórca przestrzennych instalacji, urodzony w Częstochowie 1967 roku. W rodzinnym mieście skończył liceum plastyczne. Studiował na krakowskiej ASP na wydziale grafiki- litografii u prof. Romana Żygulskiego. Dyplom uzyskał 1992 roku. W 1993 zamieszkał w Warszawie, gdzie związał się Galerią ART. W 1998 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, skąd powrócił w 2010.

Maluje kompozycje figuralne, martwe natury, abstrakcje, a także tworzy formy przestrzenne z drewna, pleksi, metalu.

Cechą rozpoznawczą jego sztuki są mocne kontrastowe kolory, najchętniej trzy podstawowe. Na tej właśnie triadzie zbudował charakterystyczną estetykę swych obrazów. Dominujące niegdyś anegdotyczne sceny rodzajowe, ostatnio wypierane są przez prostsze, zmierzające ku abstrakcji, obrazy i monotypie. Powstające nadal martwe natury nie podległy aż tak dalekim zmianom. Ostatnio pochłania go tworzenie form przestrzennych z pogranicza malarstwa i rzeźby.

Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w Europie i USA.

 

Wernisaż 10.03.2017 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zjawili się na wernisażu Pana Dariusza. Poniżej możecie obejrzeć kilka zdjęć z tego dnia. 

 

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl