Szanowni Państwo!

   Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na historyczną, bo pierwszą, wystawę malarstwa, jaka odbędzie się w szczecineckim Zamku Książąt Pomorskich. Długo czekaliśmy na tę chwilę, ale naprawdę było warto! Dzisiejszą wystawą inaugurujemy bowiem działalność Galerii Sztuki „Zamek”. Mamy oczywiście świadomość, że idziemy trochę pod prąd, że otwieranie galerii sztuki  w czasach, w których słowo „galeria” coraz częściej kojarzy się z handlem, zakrawa jakiś na anachronizm.  Wiemy,  że w naszym przypadku będzie inaczej, a Galeria Sztuki „Zamek” stanie się tętniącym artystycznym życiem miejscem  spotkań z prawdziwą sztuką.

   Wystawa, którą z tej okazji dla Państwa  przygotowaliśmy, to pewnego rodzaju retrospekcja naszej wcześniejszej działalności wystawienniczej  -  takie resume spotkań z różnymi artystami, którzy odwiedzili Szczecinek w ciągu ostatnich kilku lat. Zatytułowaliśmy ją „KON.TRA.ST” – czyli Kontynuacja Tradycji Sztuki. Ta nazwa najlepiej chyba oddaje nasze intencje. Pokażemy Państwu prace ośmiu znakomitych artystów, pochodzących z Gdańska, Szczecina, Poznania, Świnoujścia i Gorzowa Wielkopolskiego.

     Ich wybór nie był oczywiście kwestią przypadku. Każdy z nich ma już bowiem zapewnione miejsce w annałach polskiej sztuki, jest rozpoznawalną w świecie współczesnego malarstwa i grafiki  indywidualnością artystyczną.

     Jesteśmy przekonani, że takie spotkanie po latach, może okazać się wyjątkowo interesującym doznaniem estetycznym, które zapoczątkuje nowy etap naszej wystawienniczej działalności. 

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl