Galeria Sztuki ZAMEK zaprasza na wystawę grafiki cyfrowej artysty plastyka, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie, Leszka Żebrowskiego.

Wernisaż odbędzie się 30 stycznia godz.18:00 Centrum Konferencyjne ZAMEK ul. Mickiewicza 2

 

 

Leszek Żebrowski jest rodowitym szczecinianinem. W swoim rodzinnym mieście ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, a po pięcioletnich studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańska, wrócił do Szczecina. Najbardziej rozpoznawalny jest jako autor ponad 400 plakatów wydanych drukiem w dużych nakładach, na ogół związanych z kulturą.

Promował swoją twórczość na ponad 70 wystawach indywidualnych, nie tylko w Polsce. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych, na ogół w dziedzinie plakatu, na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Jest laureatem ponad 30 nagród i wyróżnień, miedzy innymi na najważniejszych przeglądach plakatu w Moskwie, Teheranie, Mons, Charkowie, Warszawie, Rzeszowie i Oświęcimiu. W Akademii Sztuki w Szczecinie jest kierownikiem katedry Projektowania Graficznego.

To już druga jego indywidualna wystawa w Szczecinku. Tym razem zaprasza nas na wystawę grafiki cyfrowej.

 

31 stycznia o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy - zapraszamy na fotorelację oraz do obejrzenia krótkiej filmowej relacji:

 

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl