Pokój Wschodni

POKÓJ WSCHODNI – zwany również pokojem Grzymisławy, a to z powodu zdjęć zdobiących ściany, to również pokój dwuosobowy, wyposażony w wygodne podwójne łóżko i jasną, komfortową łazienkę z prysznycem oraz mini barek.

1 - 3 osoby: widok na jezioro

Cena:

Od Pon. - Czw.  1 osoba - 220 zł, 2 osoby - 240 zł ( dostawka 50 zł )

Od Pt. - Nd.  1 osoba - 240 zł, 2 osoby - 300 zł ( dostawka 60 zł )

O pięknej Grzymisławie i Rycerzu Blizborze przeczytaj ↓

Nad jeziorem Wierzchowo żył sobie dzielny rycerz Blizbor. Jak to z rycerzami bywa często w lasy okoliczne ruszał by na grubego zwierza zapolować. W lasach tych mieszkała wraz ze swą złą macochą piękna Grzymisława, której ojciec spory majątek po śmierci zostawił. Macocha w imieniu pasierbicy majątkiem zarządzała, a by z rąk swych go nie wypuścić ani myślała pozwolić Grzymisławie na żeniaczkę. Pilnowała jej jak oka w głowie, przed zalotnikami i adoratorami chroniąc. I tak Grzymisława w samotności dorastała, nadobną panną się stając.

Na jednym ze swych polowań Blizbor w pogoni za zwierzem dalej niż zwykle zagłębił się w leśną gęstwinę, a tam dziewczę z licem jak słońce i kibicią jak łania zobaczył. Zakochał się okrutnie przy pierwszym wejrzeniu. A i Grzymisława obojętna mu nie pozostała i tak młodzi miłością wzajemną do siebie zapałali.

Jednakowoż macocha twardą ręką rządziła domostwem, więc kochankowie w tajemnicy spotykać się musieli. Rycerza Blizbora w ramiona ukochanej przez bagna i moczary światełko kaganka w oknie zapalonego wiedzie. I byłobyż szczęśliwe zakończenie tej historii, gdyby nie wielka burza, która razu pewnego się rozpętała. Grzymisława jak co dzień świeczkę Blizborowi zapaliła, ale macocha zawołała ją do swej komnatki, by razem raźniej grzmoty i pioruny przetrwać. Tymczasem wiatr zdmuchnął blizborowe światełko i rycerz nie dotarł do ukochanej. Rankiem Grzymisława szukać go w rozpaczy poczęła, jeno grzbiet konia i dłoń na grzywie zaciśniętą znalazła. Z rozpaczy i miłości wielkiej w bagna się rzuciła, by z ukochanym Blizoborem w ten sposób się połączyć.

Źródło: Szczecinecki Portal Historyczny im. prof. Dr Karla Tuempla (www.szczecinek.org )

 

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl