,,Cesarz” Kapuścińskiego zakończy pierwszy dzień Art Pikniku!

Już 20 lipca, około godziny 23:00, na dziedzińcu Centrum Konferencyjnego ZAMEK zobaczymy spektakl plenerowy "Epitafium dla władzy" Teatru Gdynia Główna. Przedstawienie, inspirowane legendarną książką „Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego, wyreżyserowała Ewa Ignaczak.

Spektakl ma formę pełnego ekspresji, niezwykle dynamicznego widowiska, w którym żywe słowo uzupełniane jest środkami charakterystycznymi dla teatru plenerowego. Całość gwarantuje teatralnej widowni obcowanie ze szlachetną i atrakcyjną formą sztuki na najwyższym poziomie.

„Cesarz”, to uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy angażuje widza emocjonalnie i intelektualnie. Dwór w cesarstwie podporządkowany jest bardzo rygorystycznemu planowi dnia. Już o piątej rano władca wysłuchuje donosów, kolejne uderzenia zegara przynoszą zarówno radość jak i strach. Jednak to w nocy podejmowane są najważniejsze decyzje, a świt przynosi strategie sprawowania władzy. Społeczeństwo podzielone jest na frakcje i koterie umiejętnie sterowane przez cesarza tak, by się wzajemnie kontrolowały. Mechanizm ten działa nienagannie do momentu przeciążenia, gdy zawiązuje się spisek.


WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!!!

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl