Wystawa malarstwa Janusza Rafała Głowackiego

Galeria Sztuki „Zamek” zaprasza na wernisaż wystawy częstochowskiego artysty prof. Janusza Rafała Głowackiego. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii”ZAMEK” - Centrum Konferencyjne ul.Mickiewicz 2 w Szczecinku

Janusz Rafał Głowacki

Ur. 25. IX. 1959 w Czestochowie.Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1985 r. zrealizował dyplom w pracowni prof. Andrzeja Pietscha. Od 1999 r. pracuje w Zakładzie Malarstwa i Rysunku Instytutu Plastyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Akademia im. Jana Długosza) w Częstochowie. Bierze czynny udziaf w życiu artystycznym w kraju i za granicą, przygotowując wystawy indywidualne i uczestnicząc w ekspozycjach zbiorowych. Stała ekspozycja obrazów znajduje się w Galerii Kersten w Krakowie. Od dwudziestu lat mieszka we wsi Jamno.

W ciągu ostatnich lat, moje malarstwo uległo kolejnej metamorfozie stylistycznej, doprowadzającej mnie do odejścia od bogactwa chromatycznego, tak charakterystycznego dla wcześniejszych etapó. Obecne obrazy są bardziej „graficzne”, ascetyczne w środkach wyrazu, operujące bardziej wyrazistą metaforą narracyjną, a przede wszystkim stały się mocniejsze w rozpoznawalnej optycznej konstrukcji, gdzie widoczne jest na pierwszy rzut oka, prawo kontrastu.

Nadmiar i niedostatek psuje każdą rzecz”- ta przepiękna sentencja od dłuższego czasu towarzyszy mi w pracy twórczej w której rozstrzygam jak dużo niedostatku a jak mało nadmiaru musi zawierać każdy twór zmierzający w kierunku piękna, by mógł mstać się „pięknem”. Simon Weil twierdziła „ że piękno to, czego nie chce się zmieniać” i w naszej pracy twórczej przychodzi ten długo wypracowywany moment w którym wolno nam „to” powiedzieć .  

Wernisaż 7.04.2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas wernisażu malarstwa Pana Janusza Rafała Głowackiego:  

 

 foto. Ryszard Kieruj - klub fotograficzny "Luminis"

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl