Galeria Sztuki „Zamek” zaprasza na spotkanie z fotografią reportażową znakomitego fotografa mistrza w swojej dziedzinie Chrisa Niedenthala. Wystawa nosi tytuł „CHRIS NIEDENTHAL – WYBRANE FOTOGRAFIE 1973 – 1989” i jest ściśle związana z książką wydaną w 2014 roku przez wydawnictwo BOSZ. Wernisaż odbędzie się 9 września o godz. 17:00, po wernisażu o godz. 18:00 zapraszamy na Spotkanie Autorskie do sali Południowej CK Zamek. 

  

Chris Niedenthal – fotograf, mistrz fotografii dokumentalnej. Polak urodzony i wychowany w Londynie, tam też ukończył studia fotograficzne w London College of Printing. Do Polski trafił w latach 70. i pozostał tu do dziś.

Jest członkiem rzeczywistym ZPAF. Współpracował z największymi tytułami prasy światowej, jak „Der Spiegel", „Geo" czy „Stern". Był fotografem kontraktowym „Newsweeka", a następnie „Time'a".

Fotografia Chrisa Niedenthala to fotoreportaż z wydarzeń historii współczesnej – obrazy rzeczywistości, szarej prawdy i dokument codzienności. Jest autorem najbardziej charakterystycznego zdjęcia z czasu wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Fotografia „Czas Apokalipsy" została wykonana 13 grudnia 1981 roku pod kinem Moskwa w Warszawie.

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl