Organizatorzy Art Pikniku oraz autor, zapraszają na wernisaż wystawy rysunku satyrycznego „KONIEC ŻARTUF”, szczecineckiego plastyka, pana Macieja Gacy. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 13 lipca 2016 roku o godzinie 18:00 w Sali Południowej /I piętro/ Centrum Konferencyjnego Zamek, ul. Mickiewicza 2.

 

MACIEJ  GACA

Rysownik, projektatnt wnętrz i mebli oraz zabawek dla dzieci, nauczyciel plastyki, kwiaciarz, fascynat pracy, człowiek licznych pasji, profesjonalista wielu fachów itp. itd. Postać barwna, życiorys pełen zwrotów akcji... - słowem Maciej Gaca.

Wszystko zaczęło się w 1946 r. w niedalekim Łubowie, gdy Marii i Romanowi Gacom rodzi się syn. Chłopiec dorastał, nauki pobierał, a w 1967 r. szczęśliwie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, która to uczelnia życie jego dalsze w niemałym stopniu ukształtowała.

Potem tyrał w pocie czoła jako palstyk – dekorator w Garnizonowych Klubach Oficerskich, WSS Społem oraz współpracował jako rysownik satyryczny (!) z tygodnikami ,,Żołnierz  Polski Ludowej" oraz ,,Ilustrowany Żołnierz Polski". Następnie projektował meble, nauczał dzieci plastyki, dekorował wystawy... W latach 80. uwiedziony możliwościami kapitalizmu podjął się produkcji zabawek (dodajemy, że atrakcyjnych i entuzjastycznie przyjętych przez dorosłych i dzieci), a jakiś czas potem prowadzenia kwiaciarnii... Tam, wśród roslin nie tylko jednak kwiaty układał, ale i do sztuki rysunku powrócił! Początkowo drobiazgi (bileciki, dyplomy, laurki), dalej poważniej, gdy dla gazety "Temat" i TV Zachód... tworzy rysunki satyryczne oraz felietony komentujące lokalne sprawy bieżące i codzienność ( cykl "Zenek ma głos" oraz "Rysuje Maciek"). Dzięki internetowi i sieci telewizyjnej Vectra Macieja rysunki znają już nie tylko w Szczecinku...

Prywatnie Maciej Gaca jest mężem Basi i ojcem Asi i Mateusza.

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl