MISTRZ EDWARD DWURNIK PO RAZ DRUGI !!!

Ikona polskiej sztuki współczesnej

Jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych polskich malarzy. Twórca około 5 tysięcy obrazów i 10 tysięcy rysunków, to postać niemalże tak mocno legendarna, jak historyczna. Autor przebogatych widoków polskich miast, dokumentator wydarzeń społecznych, portrecista, weducista. Jego liczne prace prezentowane są w najważniejszych polskich muzeach i zagranicznych galeriach.

Edward Dwurnik urodził się 19 kwietnia 1943 roku w Radzyminie pod Warszawą. Mieszka i pracuje w Warszawie. W latach 1963-1970 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa oraz - czasowo - na Wydziale Rzeźby. Jest laureatem licznych nagród, m.in. nagrody krytyki artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida (1981), nagrody Komitetu Kultury Niezależnej "Solidarności" (1983), nagrody Coutts Contemporary Art Foundation (1992). W 2016 został odznaczony złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

 

GALERIA SZTUKI ZAMEK zaprasza na wernisaż wystawy rysunków, litografii i akwarel Edwarda Dwurnika. Tym razem zaprezentujemy Państwu wczesne /1965 – 1976/ prace artysty, wykonane na papierze, wystawa to zbiór 50 prac pochodzących z kolekcji prywatnej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 27 maja /piątek/ o godz. 18:00 – Galeria Sztuki ZAMEK, Centrum Konferencyjne ZAMEK, ul. Mickiewicza 2, Szczecinek.

Wernisaż z udziałem Mistrza – Edwarda Dwurnika

Zapraszamy!

  

Centrum Konferencyjne ZAMEK

projekt / wykonanie strony www graffik.com.pl